پیام نور

طرح رجیستری موبایل (آپدیت شد)

۸ شهریور ۱۳۹۶

طرح رجیستری موبایل

طرح رجیستری موبایل

این موضوع در ۳ سال اخیر اینقدر مطرح شده است و انواع شایعات و اخبار را راجع به آن شنیده ایم که دیگر کار به لوس شدن موضوع رسیده است و از اهمیت کمتری برخوردار شده است. ولی باز هم به محض نشر یک خبر تمام نظر ها را به خود جلب میکند.

 

در این مطلب ما همیشه آخرین خبر و اطلاعات روز درباره طرح رجیستری موبایل را در اختیار شما قرار میدهیم. این مطلب را Bookmark کنید تا همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

 

۸ شهریور ۱۳۹۶:

 

در جلسه‌ی کمیته‌ی اطلاع‌رسانی طرح رجیستری گوشی‌های موبایل، محسن قائمینسب، مدیرکل روابط عمومی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با اشاره به فراگیری طرح رجیستری تلفن همراه، بر لزوم هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط در امر اطلاع‌رسانی تأکید کرد.

قائمی‌نسب با برشمردن حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های اجرای این طرح گفت: همه‌ی جوانب در اجرای گام‌به‌گام طرح ملی ثبت گوشی‌های تلفن همراه پیش‌بینی شده است. وی با بیان اینکه پیش از اجرای این طرح، آموزش به مشترکان، اتحادیه‌ها و تمامی مرتبطان با این طرح ضروری است، گفت اپراتورها در این زمینه نقش مهم و مؤثری را ایفا می‌کنند.

جلسه‌ی کمیته‌ی اطلاع‌رسانی طرح رجیستری گوشی‌های موبایل با حضور مدیران کل روابط عمومی وزارت ارتباطات، سازمان تنظیم مقررات، اپراتورها، مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد و نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد.

بر اساس گزارش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، طرح ملی ثبت گوشی‌های تلفن همراه موسوم به رجیستری به‌منظور مقابله با قاچاق این کالا، از برنامه‌های مصوب ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و به اذعان کارشناسان فنی و فعالان بازار موبایل، تنها و بهترین راهکار مقابله با قاچاق گوشی تلفن همراه محسوب می‌شود که قرار است از اواخر مهرماه سال جاری اجرا شود.


منبع
اقتصاد پنهان