پیام نور

آموزش فعالسازی Find My iPhone در iOS – موبایل اول

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

با آموزش فعالسازی Find My iPhone در iOS به نحوه فعال کردن این قابلیت برای ردیابی گوشی در هنگام گم شدن و یا سرقت گوشی آیفون می پردازیم.

هر فردی که یکی از محصولات شرکت اپل را خریداری می کند بدون شک برای نصب یک برنامه ساده، به داشتن یک اپل آی دی نیاز پیدا خواهد کرد. که برای ساخت آن از آموزش ساخت اپل آی دی رایگان می توانید یک اپل آی دی برای خود بسازید.

 

 

فعال سازی Find My iPhone

۱- اپل آی دی خود را در قسمت iCloud گوشی فعال کنید. برای این کار به منوی زیر بروید:

Settings > Sign in to your iPhone

 

 

فعالسازی Find My iPhone

 

 

۲- از آدرس زیر Location Services خود را برای استفاده از GPS فعال کنید.

Settings > Privacy > Location Services

 

 

ردیابی آیفون

 

 

۳- اینترنت سیم کارت خود را روشن کنید. هنگامی که اتصال WiFi و اینترنت قطع شود، امکان برقراری اتصال با سرور اپل نیز قطع می شود.

Settings > Cellular (Mobile Data) > Cellular Data

 

فعالسازی iCloud

 

 

۴- در منوی زیر وارد قسمت iCloud شوید:

Settings > Apple ID,iCloud,iTunes & App Store

در منوی باز شده لیستی از برنامه ها و گزینه ها وجود دارد. که شما با فعال کردن آن ها می توانید نسخه ای پشتیبان از آن ها تهیه کنید. این فضا در هر اپل آی دی به صورت پیشفرض ۵GB می باشد. که اگر بخواهید می توانید اشتراک ماهیانه یا سالیانه برای افزایش فضا از شرکت اپل خریداری کنید.

برای فعالسازی قابلیت Find My iPhone کافیست گزینه Find My iPhone که در قسمت پایین صفحه قرار دارد، را در حالت فعال قرار دهید.

 

 

فعالسازی Apple ID در آیفون

 

 

۵- حال می توانید موقعیت گوشی خود را از طریق برنامه Find My iPhone که در AppStore اپل قرار دارد ببینید و هم از طریق وب سایت iCloud.com پس از وارد کردن Apple ID و Password خود مشاهده نمایید.

 

 

ردیابی با اپل آی دی در آیفون

 

 

توجه: اطلاعات اپل آی دی خود را در محلی مناسب یادداشت کنید. زیرا با انجام این آموزش فعالسازی Find My iPhone در iOS یه دلیل مسائل امنیتی در صورت فراموشی اطلاعات اپل آیدی خود دچار مشکل خواهید شد.


منبع
موبایل اول